Prima  -  Bloja co.2007@Prima - te gjitha te drejtat e rezervuara

  Misioni
  Misioni dhe vizioni i kompanisė tonė ėshtė ofrimi i produkteve jetėsore siē janė lloje dhe tipe tė ndryshme miellrash dhe makaronash me cilėsi tė lartė, falė profesionalitetit tonė dhe tenknollogjisė tė pėrparuar tė cilėn e disponojmė.


  Gruri i forte DURUM
  Fabrika Bloja ėshtė e vetmja fabrikė nė Shqipėri e pėrpunimit tė grurit tė fortė Durum. Semola e prodhuar vihet nė dispozicion tė fabrikės Prima pėr prodhimin e makaronave tė gjata, tė shkurtra dhe Nidi. Teknollogjia e pėrdorur ėshtė italiane e viteve tė fundit pėr mė shumė..
  Pamje e fabrikes Bloja

  Prima
  Kompania Prima ka si objekt kryesor tė veprimtarisė sė saj prodhimin dhe konfeksionimin e makaronave tė shkurtra, tė gjata dhe Nidi me tė cilat mbulon 50-60% të nevojave të tregut shqiptar. Ndėrthurja midis profesionalitetit shembullor tė stafit tonė dhe teknollogjia bashkohore pėr mė shumė...


  Historiku
  Shoqëria anonime BLOJA Co është themeluar në Tiranë në gushtin e vitit 1995 me vendim gjykate Nr. 11828 me kapital fillestar 2.880.000 dollarë. Objekti i veprimtarisë së saj është bluarja dhe përpunimi i grurit të butë dhe të fortë. Pjesë e vemprimtarisë tonë pėr mė shumė...


  News
  2007 - Stafi drejtues është në përfundim të disa kontratave për eksportin e makaronave në vëndet e rajonit dhe në tregje më të largta.


 Powered by Alb-Hosting

© Prima shpk copyright 2006